„MOTYLKI” I „SŁONECZKA” NA WYCIECZCE

16 maja przedszkolaki z najstarszych grup uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Sokołowa Podlaskiego. Dzieci odwiedziły Sokołowski Ośrodek Kultury, gdzie  odbył się znakomity koncert w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Miasto Sokołów Podlaski ZPiT „Sokołowianie”. Piękne ludowe tańce, piosenki, barwne stroje i muzyka „na żywo” wywarły na nas ogromne wrażenie. Napełnieni optymizmem po wspaniałych występach zwiedziliśmy Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego “Stacja Sokołów”, placówkę edukacyjno – historyczno – kulturalną, miejsce dzięki któremu mogliśmy wybrać się w podróż w czasie i znaleźć się na szlaku jednego z głównych traktów handlowo-pocztowych dawnej Rzeczypospolitej. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Nadleśnictwie Sokołów Podlaski. Park Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Sokołów zaprojektowany i zrealizowany został z myślą o dzieciach i młodzieży. Zostaliśmy zaproszeni na lekcję przyrody w kontakcie z przyrodą, z ciekawymi pomocami dydaktycznymi umożliwiającymi przyswajanie wiedzy o lesie i leśnictwie w sposób niekonwencjonalny. Dzieci utrwaliły gatunki drzew, krzewów i roślin, zwiedzały ekspozycje przyrodnicze. Dużą atrakcją były urządzenia zabawowe posiadające również funkcję edukacyjną. W czasie pikniku dzieci dzieliły się wrażeniami i zadawały pytania panu leśnikowi. Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

E. Skorupka