STARSZAKI W BIBLIOTECE

Lubisz książki, to nie zwlekaj

Na Ciebie czeka Biblioteka

Żeby książki czytać chcieć

Wszystkich ich nie musisz mieć

W Bibliotece na półeczkach

Znajdzie każda się książeczka

I z humorem i ze strachem

Bardzo chuda i z rozmachem

Ta do płaczu i do śmiechu

Z szybką akcją, bez pośpiechu

Dla dorosłych i dla dzieci

Bibliotekarz ci poleci

(Agata Dziechciarczyk)

Dzieci z najstarszych grup z dużym zaangażowaniem podejmują już próby samodzielnego czytania. Dlatego też , korzystając z pięknej, wiosennej pogody, w piątek 13 maja „Motylki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Miejsko – Gminnej Biblioteki w Kosowie Lackim. Panie pracujące w bibliotece przyjęły nas bardzo miło i chętnie opowiedziały dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą czytanych przez panią bibliotekarkę utworów literatury dziecięcej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki upominek.  Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece.

E. Skorupka