MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 13-20.05.2022 r.

Rozumiejąc potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom, a także konieczność podejmowania działań w zakresie szeroko pojętej profilaktyki, nasze przedszkole wzięło udział w przedsięwzięciu organizowanym przez Wojewodę Mazowieckiego wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty w Mazowieckim Tygodniu Bezpieczeństwa.

W ramach zajęć poświęconych Tygodniu Bezpieczeństwa każdy przedszkolak:

• przypomniał sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich,
  • dowiedział się jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i jak można otrzymać pomoc,
  • zapoznał się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania ze środków transportu,
  • Poznał procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia,
  • dostrzegł zagrożenia wynikające z kontaktu z nieznajomymi,
  • Wie, jakie korzyści płyną z posiadania elementów odblaskowych.

Podsumowaniem Tygodnia Bezpieczeństwa była wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej w Kosowie Lackim.  Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, uświadomili dzieciom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Przypomnieli im także numer alarmowy 998.

Dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się strażacy do akcji, a nawet go przymierzyć. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie.
Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Serdecznie dziękujemy Strażakom za miłe spotkanie oraz  umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.

E. Ciesielska