BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

„Jestem sobie przedszkolaczek

i z odblaskiem mam plecaczek.

Znam numery alarmowe

oraz znaki znam drogowe”

W naszym przedszkolu bezpieczeństwo dziecka odgrywa bardzo istotną rolę. Od wielu lat realizujemy program BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK , w ramach którego prowadzimy dużo zajęć, zabaw i różnych działań uczących dzieci bezpiecznych zachowań wychodząc z założenia, że wiedzy i świadomości o zagrożeniach nigdy dość.

27 września w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Bezpieczny Przedszkolak”, które miały na celu poszerzenie i utrwalenie wiedzy dzieci na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki przypomniały i utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych, wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic w pobliżu przedszkola. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy a przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Głównym celem wycieczki było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu pieszego, wyjaśnienie przeznaczenia sygnalizacji świetlnej, pasów, wybranych znaków drogowych.

E. Ciesielska