DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Jestem sobie przedszkolaczek
Nie grymaszę i nie płaczę
Na bębenku marsza gram
Ram tam tam ram tam tam

Mamy tu zabawek wiele
Razem bawić się weselej
Bo kolegów dobrych mam
Ram tam tam ram tam tam.”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Został uchwalony przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto to ma na celu podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci, popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne i oczywiście nieść radość przedszkolakom.

Wszyscy nasi podopieczni uczcili ten dzień wspaniałą zabawą, wśród kolegów i koleżanek w swoich grupach, a panie przedszkolanki zatroszczyły się o to, aby z żadnej buzi nie znikał uśmiech.

E. Skorupka