Zajęcia otwarte w grupie „Tygryski”

Zajęcia otwarte w grupie ,,Tygryski”.

Współpraca z rodzicami jest fundamentem pracy nauczyciela z dzieckiem. Aby efekty wychowawcze i dydaktyczne były na wysokim poziomie niezbędna jest właśnie ta współpraca. Zajęcia otwarte stanowią ważny element życia przedszkola i pozwalają na zaprezentowanie osiągnięć grupy, ale także na budowaniu zaufania. Tamtem tygodnia była Wiosenna łąka, a tematem dnia Biedroneczko, leć do nieba. Na początek dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Niespodzianka biedronki”, a także odpowiedziały na kilka pytań, które dotyczyły tekstu. Tygryski wspólnie z rodzicami wysłuchały także kilku zagadek. Przedszkolaki podobnie jak goście świetnie bawiły się przy zabawie ruchowej „Na łące”. Dzieci pochwaliły się też umiejętnościami matematycznymi, sprawnie przeliczały czerwone biedronki. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczne, która zdobią teraz salę.

K.Trebnio