TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

17 października Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole.

Tym razem aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”.

Wydarzenie to zostało zrealizowane we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką w Kosowie Lackim w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Spektakl miał na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Podczas przedstawienia dzieci poznały Profesora Książeczkę, który wprowadził ich w świat wyobraźni. Spektakl bardzo spodobał się młodym widzom, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach i chęć uczestniczenia we wspólnych zabawach. Mamy nadzieję, że profesor Książeczka przekonał dzieci do czytania książek i że będą one częstymi gośćmi biblioteki.

Ewa Ciesielska