ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

’’…Klawy do zabawy, zwyczajny, z wystawy

Pogodny i wesoły, niesforny mały Miś

Radosny i kochany, maluchom, oddany

Odważny i wesoły, nieduży śmieszny Miś…”

25 listopada w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy  Dzień Pluszowego Misia – Powiernika wielu sekretów, ulubionej Przytulanki każdego dziecka. Święto to obchodzone jest od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.
Jej historia zaczęła się w Stanach Zjednoczonych.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieci  moc atrakcji. Przedszkolaki otrzymały opaski z wizerunkiem misia, poznały historię święta, wysłuchały wierszy o pluszakach, śpiewały piosenki  „ Jadą , jadą misie”, „ Pokochaj Pluszowego Misia” oraz tańczyły „ po misiowemu”. Starsze grupy wzięły udział w konkursie przyrodniczym, dotyczącym wiedzy o niedźwiedziach.  Sporo radości sprawiła dzieciom zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Nie zabrakło także czasu na misiową gimnastykę, wzbogaconą o tor przeszkód.

Dzieci żywo i chętnie opowiadały o swoich misiach, opisywały jak wyglądają i za co je kochają. Wykonały również barwne prace plastyczno- techniczne, z wizerunkiem swojego Ulubieńca, które zostały wyeksponowane w przedszkolnym holu.
W przerwie zabaw Nasi podopieczni poznali smak, a także wartości odżywcze miodu, w ramach promowania postaw i zachowań prozdrowotnych.
Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem przez wszystkich hucznego” Sto lat” na cześć dostojnych Solenizantów.

Ze względu na obecną sytuację dzieci nie mogły przynieść swoich Przytulanek, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Misiowe urodziny dały możliwość stworzenia przestrzeni dla dziecięcej spontaniczności i radości, pozwoliły być razem i dla siebie, bo w świętowaniu chodzi o to, by po prostu się spotkać, by cieszyć się obecnością swoich przyjaciół.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

E. Łach