Dzień Kredki

23 listopada 2020 r w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Przedszkolaki z wielką radością uczciły ten dzień, bo przecież kredka to przyjaciel każdego malucha. Kolorowe, drewniane, gliniane, świecowe, woskowe, pastele, to właśnie one pozwalają dzieciom wyrazić swoje emocje, rozwijają wyobraźnię i fantazję. Rysownie wzmacnia poczucie własnej wartości i wiary w siebie. Ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki kolorowym pracom dziecka dorośli mogą lepiej zrozumieć jego wewnętrzny świat.

Wszystkie przedszkolaki uwielbiają rysować, dlatego z dumą prezentowały swoje kredki, nazywały ich rodzaje. Były zabawy z rozpoznawaniem kolorów i eksperymenty z barwami i strukturami. Wiele emocji dostarczyły dzieciom zawody w temperowanie kredek. Nie mogło zabraknąć kredkowych piosenek i oczywiście pomysłowych obrazków naszych małych artystów.

E. Skorupka