PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

21 marca  w naszym przedszkolu świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Już od kilku dni przygotowywaliśmy się na przyjście tej wyczekiwanej pory roku. Zapoznawaliśmy się z jej oznakami, prowadziliśmy obserwację pogody. Zmienił się również wystrój sal i korytarzy przedszkolnych. Przedszkolaki założyły wspaniałe kąciki przyrody i z podekscytowaniem obserwują, jak rosną roślinki.

Wiosna zawitała także do naszej Galerii Małych Artystów, która „rozkwitła” kolorowymi pracami przedszkolaków. Jak zawsze pełno tam różnorodnych, innowacyjnych technik plastycznych i pomysłowości dzieci.

Atrakcyjną częścią dnia dla naszych przedszkolaków był pobyt na świeżym powietrzu. Dzieci odnalazły oznaki wiosny w przedszkolnym ogrodzie i podczas spacerów w okolicy.

Witamy Cię Wiosenko!

E. Skorupka