NA RATUNEK!

„Ja, od dzisiaj obiecuję, że każdego w potrzebie uratuję!”

W naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe, przygotowujące do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie poprowadziła pani psycholog – Monika, która jest również ratownikiem medycznym.

Dzieci kształtowały umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Zdobyły wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Przypomniały sobie sposób powiadamiania służb ratunkowych o wypadku lub innym zdarzeniu wraz z numerami alarmowymi. Ćwiczyły wykonywanie prostych czynności związanych z opatrywaniem ran, układaniem w pozycji bocznej ustalonej z wykorzystaniem fantomu oraz dzieci w roli poszkodowanych. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zostali pasowani na „Małych Ratowników”.

E. Skorupka