Kampania „Wybieraj bezpieczną żywność”

OZiPZ.966.2.16.3.2023                                                                                                                                        Sokołów Podlaski, dnia 12.09.2023 r.

Dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych

z terenu powiatu sokołowskiego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sokołowie Podlaskim informuje, że Główny Inspektorat Sanitarny, widząc potrzebę podnoszenia wiedzy społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa żywności zwraca się z prośbą o włączenie się do trwającej Kampanii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności „Wybieraj bezpieczną żywność”. W roku 2023 kampania obejmie zasięgiem aż 16 krajów.

Celem kampanii #EUChooseSafeFood jest wspieranie mieszkańców i mieszkanek Europy w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakupu żywności. Dzięki niej konsumenci mają dostęp do praktycznych i przystępnych informacji dotyczących zagadnień takich jak pomoc w odczytywaniu etykiet umieszczonych na produktach spożywczych czy też porad na temat przygotowywania i przechowywania żywności. Kampania obejmuje szereg zagadnień związanych z żywnością i jej bezpieczeństwem.

Adresatami kampanii są przede wszystkim mieszkańcy i mieszkanki Europy w wieku od 25 do 45 lat, w szczególności młodzi rodzice oraz osoby zainteresowane bezpieczeństwem żywności i nauką.

Informacje na temat kampanii dostępne są na stronie :

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przekazanie informacji na temat kampanii rodzicom i opiekunom dzieci i uczniów za pośrednictwem dzienników elektronicznych lub podczas spotkań na zebraniach z rodzicami.

Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sokołowie Podlaskim zobowiązuje do przesłania informacji zwrotnej do dnia 28.09.2023 na adres ozipz.psse.sokolow@sanepid.gov.pl o sposobie przekazania informacji przez przedszkole lub szkołę rodzicom i opiekunom dzieci i uczniów oraz o liczbie rodziców do których została przekazana informacja.

Podpisał:

Państwowy Powiatowy