MOBILNE PLANETARIUM

25 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansach edukacyjnych  pt. „ Zaczarowany globus” oraz „Sekret kartonowej rakiety”.  Pokazy te odbyły się  w Mobilnym Planetarium pod specjalną kopułą o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej.  Dzieci odbyły niezwykłą podróż po planetach układu słonecznego. Dowiedziały się wiele ciekawostek na ich temat. Poznały także w jaki sposób zmieniają się pory roku, a razem z nimi życie na ziemi. Na zakończenie przedszkolaki mogły obejrzeć krótki film przedstawiający wylot rakiety w kosmos. Dużo radości i zabawy przyniosła dzieciom animacja w postaci przejażdżki kolejką w parku rozrywki. Pokaz pobudził wyobraźnie dzieci oraz dostarczył im wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

P. Osipiak