Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

„Brzydkie kaczątko”, „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka”…… te baśnie, to ponadczasowe dzieła Hansa Christiana Andersena. Właśnie w dzień  jego urodzin (2 kwietnia) przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W naszym przedszkolu dbamy o dziecięcą wrażliwość i wyobraźnie właśnie poprzez pracę z książkami.  Niosą one ogromną wartość w życie naszych maluchów. Opowiadają piękne historię o przyjaźni, radości, smutku i szalonych przygodach. Dzisiaj dużo rozmawiamy o książkach, opisujemy bohaterów, robimy prace plastyczne związane  tematycznie z bajkami. A nasze przedszkolaki chętnie angażują się w aktywności związane z książkami, które znają!

Zachęcamy do wspólnego czytania i przeniesienie się na chwilę w magiczny świąt Książek dla Dzieci!

A. Ferenc