KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Daj nam Boże Dziecię

pokój na tym świecie,

Hej kolęda, kolęda…”

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory, Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski” tymi słowami rozpoczęło się Wigilijne spotkanie w Naszym przedszkolu. Pani Dyrektor Elżbieta Pietrzykowska przywitała wszystkich przybyłych gości, tj. przedszkolaków, dzieci z klubiku  oraz pracowników przedszkola .Okres oczekiwania na najpiękniejsze święta uwieńczył  w tym roku Bożonarodzeniowy Koncert, podczas którego został przeprowadzony konkurs Kolęd i Pastorałek  „Zaśpiewajmy Jezuskowi” pod głównym kierownictwem P. Ewy Ciesielskiej i P. Elżbiety Skorupki.

Część wokalno – artystyczną, wzbogaconą o elementy dramy przygotowały dzieci z wszystkich grup, pod kierunkiem  wychowawców i nauczycieli wspomagających. Koncert był wyjątkowy. Salę zdobiły piękne, proste dekoracje, które dodawały efektu, wzmacniały odbiór i działały na wyobraźnię widza. Mali wokaliści we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, królami i pasterzami, z ust których zabrzmiała piękna gama kolęd i pastorałek, zaś w repertuarze świątecznych piosenek wystąpiły dzieci, przebrane za mikołaje, śnieżynki, choinki, gwiazdeczki i bałwanki. Całość koncertu przeplatana była wzruszającą recytacją wierszy bożonarodzeniowych.

Przedszkolaki za tak niezwykły i magiczny koncert zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Pani Dyrektor Elżbieta Pietrzykowska pogratulowała występu młodym wokalistom i wręczyła dzieciom dyplomy oraz słodkie upominki. Zostały również zrobione pamiątkowe zdjęcia. Na koniec spotkania popłynęły wraz z dźwiękiem łamania opłatka świąteczne życzenia.

Mamy nadzieję, że wspólne przeżycia artystyczne, połączone z blaskiem świąt pozostaną z nami na długo i że będziemy mogli zobaczyć się na kolejnych koncertach.

E. Łach