Jestem Polakiem!

Co ci jest bliskie?

−Znaki ojczyste.

Ojczyste barwy−biało –czerwone.

Ojczyste godło−orzeł w koronie.

Ojczyste w hymnie−mazurka dźwięki,

no i stolica−miasto syrenki.

I jeszcze Wisła co sobie płynie: raz na wyżynie, raz na równinie,

i mija miasta prześliczne takie…

−Już wiesz, kim jesteś?

−Jestem Polakiem.”

(Ewa Stadtmüller)

Patriotyzm – to przywiązanie do swej Ojczyzny i narodu, tradycji, kultury i języka. Patriotyzm – to troska o swoją Ojczyznę. To gotowość do pracy dla jej dobra, dążenie do służenia jej i w razie potrzeby jej obrona.
Aby dobrze wychować dzieci w duchu patriotyzmu i związanymi z nim wszelkimi wartościami należy dbać, aby już od najmłodszych lat dzieci miały możliwość uczestniczenia bezpośrednio, bądź pośrednio w różnych uroczystościach o charakterze patriotycznym. Przy takich okazjach dzieci  uczą  się szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej.
Początek miesiąca maja jest doskonałą okazją aby rozbudzać i utrwalać u dzieci poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli. W naszym przedszkolu jest to czas organizowania różnorodnych zajęć nawiązujących do świąt państwowych.

E.Skorupka