Gminne i przedszkolne obchody Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem narodowym, obchodzonym co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

11 listopad jest to dzień odzyskania przez Polską Niepodległości, dlatego z tej okazji 10 oraz 12 listopada grupa 6-latki „Słoneczka” wystąpiła przed licznie zgromadzoną publicznością. W niedzielę towarzyszyli im rodzice oraz zaproszeni goście, akademia miała miejsce w MGOK-u w Kosowie Lackim, natomiast we wtorek przedszkolaki miały możliwość wystąpienia przed kolegami i koleżankami oraz pracownikami przedszkola.

Oba te dni nauczyły dzieci czym jest szacunek do ojczyzny, flagi oraz godła. Czas poświęcony na występ był czasem magicznym, przedszkolaki były bardzo skupione oraz czynnie brały udział w próbach. Piosenki śpiewane przez grupę wywołały wiele emocji w nich samych, ale także widownia była bardzo wzruszona.

Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno – słowa te na długo zostaną w pamięci przedszkolaków, ale też zapamiętają je goście, którzy zgromadzili się na akademiach.

K. Trebnio