DZIEŃ PRAW DZIECKA

(…) Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,

A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi

I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,

I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

(…) Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,

A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa (…)

„Prawa dziecka” Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać To okazja , aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sama prawa. Dzisiaj w naszym przedszkolu z okazji  tego dnia, we wszystkich grupach odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie świadomości praw dziecka, uczenie poszanowania praw innych oraz radzenie sobie w sytuacjach, gdy ktoś je narusza. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach oraz tworzyły piękne prace przedstawiające ich prawa.

Patrycja Osipiak