4 października – Światowy Dzień Zwierząt

W naszym przedszkolu we wtorek – 4 października, obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

Rozmawialiśmy o zwierzętach mieszkających w lesie, w ZOO i na farmie. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach. Okazało się, że to nie tylko pies i kot ale też świnka morska i żółw.  Wszyscy wiemy, że zwierzęta to nasi przyjaciele i musimy mieć do nich szacunek. Rozmawialiśmy o tym co jedzą zwierzątka, gdzie mieszkają, które z nich  potrzebują zabawy z człowiekiem a które lubią cisze i spokój. Uczyliśmy się piosenek o zwierzątkach i wierszyków, a na koniec w każdej grupie powstały piękne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta. Teraz w  naszym przedszkolu możemy poczuć się jak w prawdziwej Zwierzolandii!

A. Ferenc