Zdalne przedszkole

Drodzy Rodzice!

Jak zapewne Państwo wiecie, przerwa w szkołach i przedszkolach została przedłużona do 10 kwietnia, od 25 marca zdalnie realizujemy podstawę programową. Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Dla nas wszystkich to nowa, trudna i niekomfortowa sytuacja; wszyscy uczymy się funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Zdajemy sobie też sprawę, ile wysiłku wkładacie Państwo w wychowanie i edukację swoich dzieci, zwłaszcza teraz, gdy często musicie łączyć to z pracą zawodową.

Mimo sytuacji, w jakiej się teraz znajdujemy warto nieprzerwanie ćwiczyć z naszymi dziećmi samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy warsztatu pracy. Każda rozmowa – o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy. Dlatego przedstawiamy na naszym fanpage propozycje realizacji programów, zestawy źródeł, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi. Nasi nauczyciele, także nauczyciele specjaliści, są i będą przez ten czas do Państwa dyspozycji on-line, aby wesprzeć zarówno Państwa, jak i dzieci, abyśmy stosunkowo łatwo przetrwali ten ciężki czas.

Głównym narzędziem naszej współpracy będzie strona na portalu Facebook:

W przypadku trudności prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub inny dogodny dla Państwa.

Dziękujemy za odpowiedzialność i wsparcie oraz za wyrozumiałość i zaniechanie osobistych wizyt w przedszkolu.

Życzymy dużo zdrowia.

Dyrekcja i Nauczyciele z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim.