WIZYTA STOMATOLOGA W PRZEDSZKOLU

W ramach innowacji pedagogicznej „ Zdrową buzię oraz brzuszek ma każdy maluszek” realizowanej w  naszym przedszkolu w dniu 16.04.2024 r odwiedziły nas panie z gabinetu stomatologicznego w Kosowie Lackim pani Katarzyna Chojnowska i pani Ewa Sowa.

W bardzo ciekawy sposób zapoznały przedszkolaki z tematem profilaktyki i higieny jamy ustnej. Przybliżyły dzieciom na czym polega zawód stomatologa, zmniejszyły obawy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym i zachęciły dzieci do kontroli zębów. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób i jak  prawidłowo czyścić zęby, szczególne zaciekawienie wzbudził w dzieciach model szczęki, na którym panie zaprezentowały prawidłowe mycie zębów. Po pokazie, każde dziecko mogło samodzielnie wyszczotkować zęby na eksponacie.

Wyjaśniły również czym jest próchnica i dlaczego psują się zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy jeść, aby zęby były zdrowe, a których produktów unikać.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola z zaciekawieniem słuchały  i brały aktywny udział w pogadance. Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzieci od tej pory nie będą czuć lęku przed wizytą u stomatologa.

Serdecznie dziękujemy paniom za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

J. Bielarska