ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W PRZEDSZKOLU

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt oraz zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony.

W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto 5 października.

Celem naszych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy.

W tym dniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki i oglądaliśmy ciekawe filmy przyrodnicze o różnych gatunkach zwierząt. Dzieci słuchały i odgadywały odgłosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki  o zwierzętach, uczestniczyły w zabawach ruchowych w których tematem przewodnim były zwierzęta. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach.

E. Ciesielska