ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi – 22 kwietnia to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Również przedszkolaki z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyli w Dniu Święta Ziemi poprzez rozmowy na temat dbania o środowisko: oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci, prezentacje multimedialne i filmy. Dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczno – techniczne, aktywnie spędzały czas w ogrodzie przedszkolnym oraz realizowały tematykę o ekologii bawiąc się w zabawy i gry dydaktyczne. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości były medale „Strażnika przyrody”, odznaki i opaski. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, wykazały się dużym zainteresowaniem o los naszej planety.

E. Skorupka