Światowy Dzień Wody – Dzień Niebieski

„ …Dzięki wodzie wszystko żyje,
Każdy ją na świecie pije,
Mały kwiatek, wielkie drzewo,
Które pnie się, aż pod niebo.

Wodę, piją także dzieci,
Taką co ze źródła leci,
Bo by rosnąć, aby żyć,
Trzeba czystą wodę pić.”

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY- DZIEŃ NIEBIESKI

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji świętowaliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Niebieski, wszyscy ubrani byli w różne odcienie tego koloru. Głównym tematem zajęć była WODA i jej rola w życiu człowieka. Dzieci zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie, brały udział w doświadczeniach i zabawach badawczych ( co pływa, co tonie) zaś na zajęciach matematycznych przeliczały papierowe krople deszczu. Przedszkolaki mogły sprawdzić się także w zabawach ruchowych i zręcznościowych oraz tanecznych z użyciem niebieskich balonów i pasków bibuły.  Zajęcia zakończyły się degustacją wody.

Nasze przedszkole realizuje program edukacyjny ”Mamo, Tato wolę wodę”, który pomaga kształtować wśród dzieci zdrowe nawyki: picie wody, recykling i dbanie o przyrodę.

E. Łach