ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś pluszowy, miś kudłaty,

biały, czarny lub łaciaty.

Wszystkie misie my kochamy,

bo ich święto dzisiaj mamy.”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu, miękki, puchaty – PLUSZOWY MIŚ.

Z tej okazji zajęcia w tym dniu poświęcone zostały poznawaniu „misiowych faktów” i „misiowym zabawom”.

Dzieci przypomniały sobie historię pluszowego misia z 1902 roku. Rozmawiały o znaczeniu misiaczków dla każdego dziecka i bez wahania rozpoznawały misiowych, bajkowych bohaterów. Przedszkolaki rozmawiały również o prawdziwych niedźwiadkach, które są pięknymi zwierzętami, jednak zdecydowanie lepiej pogłaskać swojego pluszowego misia. Były też zabawy przy piosenkach o misiach, klasyczna zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi…” i jak to na każdym urodzinowym przyjęciu – słodki poczęstunek, tym razem misiowy przysmak – miodek. Dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne.

Mimo coraz bardziej nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo…

czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!”

E. Skorupka