Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października w naszym przedszkolu związany był z tematyką „Światowego Dnia Mycia Rąk”. Celem corocznej akcji jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma prawidłowe mycie rąk, które może uchronić przed rozwojem infekcji i chorób.  Z danych UNICEF-u wynika, że mycie rąk może o 40 proc. zredukować zachorowalność na infekcje pokarmowe i o 25 proc. na infekcje układu oddechowego. Nasze Przedszkolaki już kolejny raz uczestniczyły w takich zajęciach. Akcja miała na celu zachęcić wszystkie dzieci do regularnego i dokładnego mycia rąk oraz dbania o higienę. Zajęcia przeprowadzone we wszystkich grupach przypomniały przedszkolakom w jakich sytuacjach i w jaki sposób należy myć ręce, aby ten nawyk był skuteczny i chronił nas przed chorobami.