Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk!

Każdy przedszkolaczek wie, że brudne ręce umyć trzeba! Woda z mydłem, nic trudnego a wręcz całkiem przyjemnego 😊

Światowy Dzień Mycia Rąk, obchodzony 15 października, został ustanowiony przez UNICEF w 2008 roku, którego celem jest edukacja dzieci na temat higieny i mycia rąk. W naszym przedszkolu często myjemy ręce, tak aby wprowadzić dzieciom  nawyk. Dzisiaj rozmawialiśmy o tym dlaczego jest to tak ważne. Nauczyciele rozmawiali z dziećmi o  bakteriach i zarazkach które przenosimy na rączkach.  Mówiliśmy o tym,  dlaczego każdy powinien pamiętać o regularnym myciu rąk.  Uczyliśmy się dokładnego mycia rąk, wycierania i obsługi kranu oraz mydła. Dzieci wykonywały prace plastyczne związane z myciem rąk, uczyły się piosenek o wodzie i mydlę.  Prace były przepiękne a rączki wyjątkowo brudne po malowaniu farbami i lepieniu plasteliną. I znów była okazja do mycia rąk!

A teraz wszystkim przypominamy, kiedy koniecznie powinniśmy myć ręce:

• po powrocie do domu,
  • przed każdym posiłkiem,
  • po wyjściu z toalety (publicznej i tej w domu),
  • po kontakcie ze zwierzętami,
  • po kaszlu, kichaniu i czyszczeniu nosa,
  • po wykonaniu prac porządkowych.

A.Ferenc