ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

„ …Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję

Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące…”

15 października w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to ustanowione zostało przez UNICEF w 2008 roku, którego celem jest globalna edukacja, mająca uświadomić społeczeństwu, jak wielkie znaczenie dla życia i zdrowia człowieka  ma mycie rąk. Zwłaszcza teraz w obliczu pandemii ważne jest kształtowanie nawyków higienicznych u dzieci.

Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od wysłuchania wiersza J. Brzechwy „Brudas”. Rozmawiały na temat zarazków i bakterii, prowadziły doświadczenia przy użyciu mikroskopu.  Dzieci omówiły  schemat mycia rąk, który później zastosowały w praktyce a także uczestniczyły w zabawach z mydłem. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne promujące mycie rąk oraz oglądały prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył wielu wrażeń i pokazał, że nawyki higieniczne należy kształcić już od najmłodszych lat.

Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy w Naszym przedszkolu będą mieć czyste i lśniące ręce.

E. Łach