Przedszkolaki recytują wiersze Franciszka Kobryńczuka

8 października 2021r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorki poświęcony twórczości Franciszka Kobryńczuka.

Podjęte przedsięwzięcie miało na celu popularyzację dorobku literackiego  profesora Kobryńczuka, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rozwijanie uzdolnień twórczych i umiejętności recytatorskich przedszkolaków. Swoje umiejętności zaprezentowało 25 utalentowanych, młodych artystów. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniale przygotowanym repertuarem, ciekawą interpretacją i wyrazem artystycznym. Komisja konkursowa po burzliwych obradach wyłoniła laureatów:

I miejsce – Igor Szymański „Słoneczka”

II miejsce – Hanna Bernabiuk „Motylki”

III miejsce – Alicja Laskowska „Słoneczka”

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Otrzymały również książeczki oraz pamiątkowe dyplomy.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy Rodzicom za wspaniałe zaangażowanie się w przygotowanie swoich pociech do występu.

Trzymamy kciuki za Hanię i Igora, którzy 20 października będą reprezentowali Gminne Przedszkole w Kosowie Lackim w „IV Konkursie poetyckim im. Franciszka Kobryńczuka”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Filia w Sokołowie Podlaskim i Stowarzyszenie „Lepsze Jutro Gminy Sterdyń”.

E. Skorupka