„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

W sobotę 25 listopada 2023 r. odbył się Bal Charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie Pań: Justyny Składanowskiej i Magdaleny Puchały. Panie są mieszkankami Kosowa Lackiego, a ich dzieci uczęszczają do Gminnego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim. Jest nam bardzo miło, że tak wiele osób zaangażowało się w pomoc dla Pań, które znalazły się w trudnej sytuacji. Organizatorami Balu byli:

– Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki,

– Parafia Narodzenia NMP w Kosowie Lackim,

– Ochotnicza Straż Pożarna w Kosowie Lackim,

– Rada Rodziców przy Gminnym Przedszkolu w Kosowie Lackim

– Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie   Lackim,

– Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

Miło nam poinformować, że w ramach przedsięwzięcia na rzecz Pani Justyny i Magdy udało nam się pozyskać 66 560, 00 zł, to znaczy po 33 280,00 zł dla każdej z Pań.

Akcja charytatywna, w której mieliśmy okazje uczestniczyć zjednoczyła wiele osób w czynieniu wspólnego dobra na rzecz osób potrzebujących. Jak uczy nas św. Jan Paweł II, człowiek jest wielki przez to, czym potrafi podzielić się z bliźnim.   W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować rodzicom,  pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym z przedszkola i szkół oraz wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  przygotowania balu, tym małym i tym dużym, tym znanym i tym, którzy chcą pozostać anonimowi.

Dziękujemy za okazane wsparcie i za to, że mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którymi byli;

– Górska Olga  EKO WARZYWO,

– Hotel Restauracja JURKOWSCY,

– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim,

– Pan Konrad Wysokiński,

– Państwo Wioleta i Łukasz Styczewscy,

– Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim,

– PPHU GAMA sp. J,

– PHU  „MADO” Andrzej Mróz- w spadku,

– PPHU TOPAZ Sp. z o. o.

– Piekarnia „Robson” Robert Marczak,

– STAOIL Sp. z o. o.,

– Zakłady Mięsne Stanisławów Sp. z o. o.

– Zakłady Mięsne Świderscy,

– Zakłady Mięsne „Zakrzewscy”.

Dziękujemy również Kołom Gospodyń Wiejskich z Kosowa Lackiego, Maliszewy, Toś oraz Klubowi Seniora z Kosowa Lackiego.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne a także finansowe. Jesteśmy dumni, że wspierają nas ludzie, tak szlachetni i wrażliwi na potrzeby innych. Wyrażając swoją wdzięczność życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.