NARODOWY DZIEŃ SPORTU

Pierwsze dni roku przedszkolnego już za nami. Nasze przedszkolaki rozpoczęły go aktywnie.

9 września obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Piękna pogoda zachęcała do podejmowania przeróżnych aktywności na świeżym powietrzu. Nasi podopieczni, począwszy od „maluszków” aż do „starszaków”, ochoczo próbowały swoich sił w wielu konkurencjach i zabawach sportowych. Każde prawidłowo wykonane zadanie budziło ogromną radość i satysfakcję.

„Każde dziecko o tym wie.

Chcesz być zdrowy – ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa,

Są reguły, jest zabawa….”

Głównym celem tego dnia było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo i zdrową rywalizację.

E. Skorupka