MRÓWKA W PRZEDSZKOLU

24 kwietnia 2023r. w ramach obchodów Dnia Ziemi do naszego przedszkola zawitał Pan Mrówka z PSB-Mrówka w Kosowie Lackim. W spotkaniu wzięły udział najstarsze grupy przedszkolaków. Dzieci wraz z Panem Mrówką przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się w lesie, a następnie wykonały pracę plastyczno-techniczną z użyciem materiału przyrodniczego i plasteliny. Każde dziecko miało możliwość stworzenia swojego własnego lasu zamkniętego w słoiku. Sklep PSB-Mrówka zadbał o dostarczenie nam ziemi oraz potrzebnego materiału przyrodniczego. Ponadto otrzymaliśmy sadzonkę drzewka owocowego, które zostało zasadzone w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieciom bardzo podobała się taka aktywność. Przedszkolaki były zachwycone pluszową mrówką i miały do niej wiele pytań. Spotkanie służyło kształtowaniu postaw proekologicznych oraz uwrażliwieniu dzieci na piękno otaczającej nas natury. Prace dzieci można podziwiać na wystawie w holu przedszkolnym.

Dziękujemy PSB-Mrówka w Kosowie Lackim za współpracę 🙂