MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 2022 roku wypada on w niedzielę, dlatego w naszym przedszkolu to piątek 18 listopada był dniem poświęconym prawom dziecka. W tym dniu uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka są okazją do zwrócenia uwagi na wszystkie dzieci na świecie, a szczególnie te, których prawa nie są respektowane. Poruszamy takie problemy jak przeciwdziałanie dyskryminacji i tolerancja. W naszym przedszkolu również – integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do nas i razem z nami tworzą społeczność przedszkolną. Wspólnie się bawimy i uczymy o tym, co nas różni, a co łączy. Czerpiemy radość z różnorodności.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zbiegają się z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, a nasi podopieczni uwielbiają aktywność, dlatego z wielkim zapałem dołączyliśmy do „drużyny praw dziecka”.

E. Skorupka