KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

W roku szkolnym 2023/24 nasze przedszkole uczestniczyło w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury.” W ramach tego programu odbywały się zajęcia, dzięki którym dzieci wprowadzone zostały w świat przyrody. Poszerzyliśmy wiadomości o otaczającym nas świecie, przyrodzie . Poznaliśmy odnawialne źródła energii oraz czynniki wpływające na zdrowie – w tym zasady prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wiemy jak ważny jest szacunek do otaczającej nas przyrody , a nieodzownym elementem jego są proekologiczne zachowania. Nasze zajęcia uatrakcyjniały bogate materiały edukacyjne, w tym audiobooki oraz filmy , które przedszkolaki otrzymały od “Kubusia”. Po zakończeniu programu nasze przedszkole otrzymało certyfikat “Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

E. Adamczuk