Dnia 21 grudnia 2023 r. dzieci 6-letnie przedstawiły Jasełka dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z przedszkola i klubiku oraz rodziców.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami oraz układami taneczno-ruchowymi. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role.

Przepiękna scenografia nadała temu radosnemu spotkaniu uroczysty i wyjątkowy klimat. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów na ,,Jasełka”.

Ewa Ciesielska