DZIEŃ STRAŻAKA

4  maja 2023 r. Ochotniczą Straż Pożarną w Kosowie Lackim odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim. Dzień św. Floriana  – patrona strażaków był doskonałą okazją do spotkania z naszymi ochotnikami.
W czasie wizyty strażacy zaprezentowali dzieciom służbowe wozy, sprzęt ratowniczy i gaśniczy, dodatkowe wyposażenie specjalistyczne, ubrania i sprzęt ochrony osobistej.

Wszystkich przedszkolaków bardzo ucieszyła możliwości wejścia do wozu strażackiego, dźwięki  syreny oraz pokaz lania wody z węży strażackich. Zwiedzanie remizy wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

Na koniec odwiedzin dzieci złożyły strażakom życzenia i wręczyły kolorową pracę o tematyce pożarniczej.

Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne życzenia i podziękowania za oddaną i bezinteresowną pomoc oraz czuwanie nad bezpieczeństwem małych i dużych mieszkańców gminy Kosów Lacki.

Dziękujemy Wam za Waszą pracę i za to, że jesteście!

E. Ciesielska