DZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada, to wyjątkowy dzień upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów. Choć data ta stała się symboliczna już wtedy, to oficjalnie dzień ten stał się świętem narodowym.

Z tej okazji 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia , gdzie  5 latki zaprezentowały program słowno -muzyczny, w którym krótko opowiedziały historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Była to prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego, której głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Ewa Godlewska