Dzień kredki

W ramach innowacji pedagogicznej „ Kreseczka tu, kreseczka tam”, realizowanej w naszym przedszkolu,

22 listopada zorganizowaliśmy „DZIEŃ KREDKI”

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę.

Namalują wszystko to, co chcę!”

W tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych zabaw. Nie zabrakło piosenki pt. „Kolorowe kredki” , wierszy i opowiadań. Dzieci  zapoznały się z różnymi rodzajami kredek, które od razu wypróbowały rysując na kartce papieru. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych, ruchowych oraz do konkurencji  sprawnościowych.  Dzięki zabawom utrwaliliśmy nazwy kolorów, wykonaliśmy różnego rodzaju kredki oraz prace plastyczne z wykorzystaniem kredkowych strużyn. Nie wiadomo kiedy, a nasz jesienny, szary dzień  pokolorowaliśmy „na niebiesko, żółto, zielono i pomarańczowo”. To był wesoły i kolorowy  dzień !

E. Ciesielska