Dzień Flagi

2 maja tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Flagi. Data ta nie została wybrana przypadkowo.Pierwszym powodem było to, że w czasach PRL-u, w tym dniu zdejmowano flagi państwowe po 1 maja, by nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Drugim powodem było założenie 2 maja 1945 roku biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessaule oraz na Reichstagu w Berlinie, przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec. Nasze przedszkole stara się kształtować u dzieci poczucie przynależności społecznej, nie tylko w rodzinie czy grupie rówieśniczej, lecz także w budowaniu wspólnoty narodowej oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. W tym celu prowadzone są zajęcia tematyczne, które dostępne są w formie online na przedszkolnym fanpagu.