DZIEŃ BIBLIOTEKI I BIBLIOTEKARZA

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Przedszkolaki z tej okazji udały się na wycieczkę do naszej Miejsko-Gminnej Biblioteki. Dzieci z wielką radością gościły w magicznym dla nich miejscu. Podczas wizyty miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Z zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, a szczególne te z działu dla dzieci.

Dziękujemy za sympatyczne spotkanie, a z okazji dzisiejszego święta składamy serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników biblioteki. Niech zawsze w życiu towarzyszy Wam uśmiech, a wrażliwość na słowo pisane, niech sprawia, że w naszej społeczności gminnej nigdy nie zabraknie wydarzeń, które pozwolą odkrywać piękno życia na co dzień!

E. Skorupka