ul. Polna 1, 08-330 Kosów Lacki
przedszkole.kosowlacki@vp.pl

Czerwony Kapturek. Różne oblicza baśni.

Created with Sketch.

27 lutego mieliśmy okazję ponownie gościć w naszym przedszkolu panią Renatę Jaroszewską – pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim.  Tym razem  nasz gość zabrał nas w  ,,Magiczną podróż po literaturze – Czerwony Kapturek. Różne oblicza baśni”. Przedszkolaki poznały tajemnice teatru ilustracji Kamisibai na podstawie znanej baśni ,,Czerwony Kapturek”, historię jej powstania i zakończenia według różnych autorów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne, nietypowe formy książeczek, np.: książka zwój, książeczka podusia. Nauczyły się i zaprezentowały swoje umiejętności w opowiadaniu za pomocą piktogramów. Wiele emocji dostarczyło wszystkim ukazanie baśni w formie teatru cieni. Była to dla nas fascynująca i ciekawa lekcja czytelnictwa, która stała się inspiracją do zabawy w teatr. Dziękujemy.

E. Skorupka