BEZPIECZNE ZIMOWE ZABAWY

W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków 10 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, których celem była edukacja dzieci jak  zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo wychowanków podczas zabaw zimowych, ale też jak spędzić czas mądrze i z pożytkiem dla siebie.  Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną ,, Bezpieczne ferie”, dzięki której dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze, poza tym usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne. Na koniec utrwaliły znajomość numerów alarmowych i zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

E. Ciesielska