BAL KARNAWAŁOWY 2021

fruną baloniki.
Słychać śmiechy, słychać brawa
i dźwięki muzyki.

To karnawał jest w przedszkolu,
wszyscy się bawimy.
Raz na lewo, raz na prawo,
w tańcu zakręcimy.

Karnawałowa zabawa, karnawałowy bal.
Kto nie bawi się z nami, temu będzie żal…

Karnawał to szaleństwo zabaw i balów maskowych, także dla najmłodszych. Z tej to okazji 11 lutego w Naszym przedszkolu odbyła się długo oczekiwana impreza – bal przebierańców.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, zabawa miała charakter wewnętrzny, każda z grup świętowała w swojej sali, która zamieniona była w magiczne, kolorowe miejsce, zapraszające do szalonej i wesołej imprezy.

Już od samego rana w przedszkolu zaczęły pojawiać się barwne postacie z baśni i bajek : wróżki, księżniczki, biedronki, pszczółki, kotki, supermani, spider-mani, batmani, kowboje, wojownicy, rycerze, czarownice, piraci a także reprezentanci poszczególnych zawodów: policjanci, strażacy, żołnierze czy ratownicy medyczni. Musimy przyznać, że rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Zabawa rozpoczęła się od wielkiej prezentacji strojów. Następnie przy rytmach wesołych i skocznych piosenek dzieci wirowały w tańcu. Swoboda ruchu muzycznego obecna była w dancingu indywidualnym jak i grupowym. Pląsy przeplatane były korowodami i zabawami kołowymi. Nie zabrakło również konkursów zręcznościowych i ruchowych. Na koniec balu wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych.

Nasze przedszkolaki do domów wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się ze swoimi bliskimi emocjami i przeżyciami, jakie towarzyszyły im podczas karnawałowej zabawy.
Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal.

E. Łach