BAJKOWE LABORATORIUM

W dniach 18 i 19 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu „Bajkowe laboratorium”, które zaprosiło przedszkolaki do udziału w warsztatach chemiczno – sensorycznych. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały kolorowe slime i ozdobiły świątecznie pudełeczka. Slime to masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Zabawa przy użyciu slime stymuluje rozwój zmysłu dotyku, a dzieci go uwielbiają. W czasie zabawy tą plastyczną mazią maluchy uczą się również skupienia i koncentracji. Uczestnicy warsztatów przekonali się, że tworzenie idealnej masy zajmuje trochę czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy zajęć. Nie poddawali się, doprowadzili swojego slima do doskonałej formy.

E. Skorupka