WIOSNA

cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna,

wśród lecących ptaków…

21 marca, czyli  pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój. W poniedziałek w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków.

Tego dnia podczas zajęć panowała iście wiosenna atmosfera, której towarzyszyły wspólne tańce przy akompaniamencie piosenek z wiosennego repertuaru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w licznych zabawach integracyjnych i sprawnościowych. Miały również okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać tradycje i zwyczaje związane z jej powitaniem.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, dzieci stworzyły kąciki przyrody, sadząc i siejąc w nich warzywa, zioła i cebulki kwiatów. Nasi mali badacze wyruszyli także na spacer, aby odnaleźć w nim pierwsze zwiastuny wiosny.

Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne, które można podziwiać w przedszkolnej galerii.

E. Ciesielska