„Słoneczka” – Zajęcia otwarte dla rodziców

Dnia 25 listopada grupa „Słoneczka” obchodziła Dzień Pluszowego Misia, który był połączony z dniem otwartym dla rodziców. Wychowawczyni opowiedziała zebranym o tym, że miś jest przyjacielem dzieci. Przedszkolaki przywitały rodziców i zaprosiły do wspólnej zabawy. Zajęcia rozpoczęły się od odczytania przez nauczycielkę wiersza o misiu, po którym dzieci odpowiadały na zadane pytania. Cztery chętne osoby jadły miód bez pomocy rączek, a osoba która zjadła go jako pierwsza i nie ubrudziła się – wygrała.

Następnie odbył się konkurs, w którym czworo przedszkolaków wybierało czterech dorosłych i podpowiadało jak narysować misia.

Kolejnym elementem integracyjnym zajęć otwartych był konkurs dla rodziców. Wybrani dorośli mieli za zadnie przenieść rękawicą kuchenną 10 wykałaczek ze stołu na talerzyk.

Konkurs z wykałaczkami i rękawicą kuchenną, przyniósł dużo radości i uśmiechu na twarzach zarówno dzieciom jak i dorosłym gościom.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, dzieci jak i rodzice bawili się bardzo dobrze.

K. Trebnio