EKO PRZEDSZKOLAKI

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jeśli tego nie zrobimy umrze ona, a razem z nią my, dlatego pamiętamy, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci jak prawidłowo o nią dbać. Jako przyjaciele środowiska realizujemy w naszym przedszkolu program ekologiczny „Wiem i rozumiem- dbam o przyrodę”. Na różne sposoby staramy się dbać o naszą przyrodę oraz pokazujemy jak możemy dać nowe życie wykorzystanym surowcom wtórnym.

Wraz z nadejściem wiosny ruszają różne programy promujące postawy pro-ekologiczne. W związku z przypadającym na dzień 22 kwietnia Dzień Ziemi w naszym przedszkolu powstał cykl wydarzeń związanych z ekologią. Pierwszym z wydarzeń był temat prawidłowego segregowania śmieci. Z tej okazji nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Sprzątamy dla Polski”, która zorganizowana została już po raz piąty. Dzieci z grupy 5-cio i 6-latków wspólnie z paniami posprzątały okolice naszego przedszkola pamiętając o prawidłowej segregacji odpadów. Pomogliśmy w ten sposób chociaż trochę zadbać o naszą najbliższą okolicę, w zamian za co dostaliśmy baloniki w kolorach niebieskim, żółtym i zielonym oraz po słodkim upominku ufundowanym przez naszą gminę.

W naszym przedszkolu zorganizowany został również konkurs „Eko-zabawka”, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Wspólnie z Rodzicami wykonali wspaniałe prace, które zostały zaprezentowane na przygotowanej wystawie przedszkolnej.

24 kwietnia zajęcia dydaktyczne poświęcone były w dalszym ciągu naszej planecie – we wszystkich grupach świętowaliśmy Dzień Ziemi. Były rozmowy, wesołe zabawy, spacery po naszej pięknej okolicy. Nie mogło zabraknąć spotkania z Kubusiem w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który już od kilku lat sukcesem realizujemy.

Świadomość ekologiczna naszych przedszkolaków jest imponująca. Mamy nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości.

M. Nowak, E. Skorupka