Klub Dziecięcy w Kosowie Lackim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej Klubu Dziecięcego w Kosowie Lackim zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.przedszkole.kosowlacki.pl/wordpress/ w zakładce Klub Dziecięcy.
Data publikacji strony internetowej: 03.10.2015 r.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 07.09.2020 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- linki otwierają się w nowej karcie bez ostrzeżenia,
- brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
- część plików nie jest dostępna cyfrowo,
- brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne,
- brak możliwości zmiany rozmiaru tekstu,
- administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.
Powody wyłączenia:
- strona została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Oświadczenie sporządzono dnia 20.03.2025r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością do strony internetowej prosimy o kontakt.
osobą do kontaktu – Elżbieta Pietrzykowska.
adres e-mail – przedszkole.kosowlacki@vp.pl
Numer telefonu 257879041
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury odwoławczej
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnego dostępu np. odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Klub Dziecięcy w Kosowie Lackim znajduje się przy ul. Polnej. W budynku mieści się również Gminne Przedszkole.
- Do budynku prowadzą trzy wejścia. Dla Klubu Dziecięcego przeznaczone jest wejście od strony boiska. W wejściu nie ma stopni, jest podjazd.
- Pomieszczenia klubu znajdują się na parterze.
- Gabinet kierownika klubu i sekretariat obsługujący interesantów znajduje się na parterze.
- W budynku nie ma windy, pochylni, platform, informacji głosowych.
- Łazienka nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.
- Przy budynku od strony ul. Polnej znajduje się parking – brak wydzielonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
- Osoby korzystające z pomocy psa asystującego mają zapewniony wstęp do budynku Przedszkola. Pies ma prawo poruszać się wszędzie tam, gdzie osoba, której asystuje.
- Klub Dziecięcy nie dysponuje pętlami indukcyjnymi
- Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Aplikacje mobilne:
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
Zapewnienie komunikacji z Klubem Dziecięcym na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami.
Pracownik wychodzi do klienta po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą o konieczność obsługi klienta z niepełnosprawnością ruchową przy wejściu do budynku.