Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami

Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej edycji programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami.” Program stanowi integralną część kampanii „Kleszczowe Zapalenie Mózgu – Zapobiegaj! Zaszczep się!”. Organizatorem programu jest Fundacja „Aby Żyć.”

Już od najmłodszych lat staramy się uświadamiać dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Bardzo ważne jest zapoznanie dzieci ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, wzbudzenie w nich czujności w celu zapobiegania powstawaniu zagrożeń, a zatem pragniemy wyposażyć dzieci w wiedzę, umiejętności i nawyki bezpiecznego postępowania w życiu codziennym.

Głównym celem programu jest  uświadomienie wagi problemu ugryzień przez kleszcze oraz  poznanie sposobów zapobiegania chorobom odkleszczowym. Dzieci zostaną wyposażone w wiedzę  na temat miejsc występowania kleszczy,  sposobów przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi, zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki oraz  sposobów zapobiegania atakom kleszczy i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami. Dzieci otrzymają karty pracy, kolorowanki, obejrzą film oraz prezentację, wezmą udział w zabawach dydaktycznych.