POŻEGNANIE STARSZAKÓW

„Dzisiaj cały przedszkolny świat

żegna razem wszystkie starszaki.

Każdy był tutaj dla nas jak brat,

więc się trochę smucą dzieciaki.

Ale zamiast wylewać łzy,

my złapiemy się teraz za ręce.

Zaśpiewamy ja i ty,

wspominając przedszkole w piosence.

Przedszkole już było i nie wróci więcej!…”

22 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się niezapomniana i wzruszająca uroczystość – Pożegnanie starszaków. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek.

Cztery lata spędzone w przedszkolu szybko minęły. Dzieci, z maluszków, ciągle pytających o mamę, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań.

I jak mówią słowa piosenki, pani „powiedziała do dzieci swych, by goniły za marzeniami” – nadszedł czas pożegnania z przedszkolem.

„Motylki” i „Słoneczka” pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, piosenki i taniec z chustkami. Uroczystego charakteru wydarzenia dopełniała piękna dekoracja i galowe stroje przedszkolaków.  Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, upominki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony pani Dyrektor Przedszkola Elżbiety Pietrzykowskiej, pana Burmistrza Jana Słomiaka, pani Sekretarz Danieli Prokopczuk oraz Rodziców.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy panią logopedę – Lidię Korczeniewską, która odchodzi na emeryturę.

Dobrze nam ze sobą było i rozstać się nie łatwo, ale tak to już jest – coś musi się skończyć,  aby kolejny etap mógł się zacząć.

Dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i zaangażowanie w życie przedszkola, Dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

E. Skorupka